Twitterda Organik Takipçi Nasıl Kasılır?

İlk öncelikle merhaba yaklaşık son 4 5 aydır Twitter’la uğraşan birisiyim ve algoritmayı az çok çözdüğüme inanıyorum. Merak edilen sorulardan birisi profilimi nasıl kasarım, nasıl aktif tutarım soruları. Bildiğim kadarıyla size aktarıcağım.

Takipçi Nasıl Kasarım?

Takipçi kasmanız twitter’da aslında kolaydır. Gt ( geri takip) profilinizi oluşturduktan sonrasında hakkında kısmına geri takip yapıyorum yazın. Gündem’de hiti olan hashtag’lere gelin ve tutan tweetlerin altında olan yorumları beğenin ve takip isteği atın. Bu şekilde günde eğer 1 saatinizi yada yarım saatinizi ayırırsanız gayet iyi verim alıcaksınızdır. Olabildiğinice ana sayfanıza düşen tweetleri beğenin vede takip etmediklerinizi takip edin. Sizi takip etmiyenleride takipten çıkarın. Twitter’da saatlik 200 beğeni sınırı vardır buda son güncellemelerden sonra gelmişti. Engel yiyebilirsiniz sıkıntı değil 1 saat sonrasında açılacaktır.

Gündemi Takip Ederek Takipçi Kasma

Twitter’ın aslında en sevdiğim yanı 1 tweet atıyorsunuz ve binler belki milyonlar tweetinizi görüyor. Bunu diğer sosyal medya ağlarında yapmanız pek mümkün değil, ama Twitter’da mümkün. Yani Tweetlerinizde gündemde olan hashtag’leri kullanırsanız etkileşiminiz artıcak, takipçi gelicektir.

Buraya kadar kişisel profiliniz için anlattım. Peki diğer (mizah,futbol,mim vs.) sayfalar için başka taktikler var mıdır?

Açıcağınız sayfaya bağlı olarak paylaşım yapmanız ve size benzer sayfaların takipçilerini gt yapmanızı öneririm bu şekilde sayfanız’ın kitlesi istediğiniz kitle olucaktır.

Bu şekilde az çok bir kitle kazanabilirsiniz. Sorularınız varsa yorum atabilirsiniz. 🙂

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Suleyman

Yaklaşık 4-5 senedir bu tarz işlerle uğraşan birisiyim. Fazlada birşey yazmama gerek yok, sorunuz varsa instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. İns: spy.tr