BBC muhabiri Çin’de koronavirüsün yayıldığı eyaleti görüntüledi – Medyahakkında.com
Per. Nis 2nd, 2020

Medyahakkında.com

Medya Hakkında Aradığınız Herşey

BBC muhabiri Çin’de koronavirüsün yayıldığı eyaleti görüntüledi

5 min read

Çin’in Hubei Eyaleti’ndeki Vuhan kentinde ortaya çıktığı belirtilen koronavirüs dünyayı alarm durumuna geçirdi.

Ülke geneline yayılan, ardından birçok başka ülkede de vakaların görüldüğü yeni tip koronavirüsü (2019-nVoC) salgınından 1975 kişi etkilendi, 56 kişi hayatını kaybetti. Virüsten etkilenen 1975 kişiden 324’ünün durumunun ağır olduğu belirtiliyor. Müşahade altında olanların sayısı ise 21 bin 556 olarak açıklandı.

BBC MUHABİRİ HUBEİ’Yİ GÖRÜNTÜLEDİ

Öte yandan, dünyanın gözlerinin üzerinde olduğu Çin’in Hubei Eyaleti, BBC muhabiri Stephen McDonell tarafından görüntülendi. BBC muhabiri Stephen McDonell, Çin’de gizemli virüs olarak anılan ‘koronavirüs’ün ilk olarak ortaya çıktığı belirtilen Hubei Eyaleti’ne girdi.

McDonell, eyalete girişinde sosyal medya hesabından bir video paylaştı. McDonell, paylaşımında eyalete henüz girdiğini belirterek 30 milyon nüfuslu eyalet için ‘Sokaklarda neredeyse kimse yok’ ifadelerini kullandı.

“GİRİŞ SERBEST, ÇIKIŞA İZİN YOK”

McDonell, kontrol noktasında polislerin kendilerine içeri girebileceklerini ancak çıkmalarına izin verilmeyeceğinin söylendiğini dile getiriyor.

Çin’in Vuhan kentinde ilk kez 12 Aralık 2019 tarihinde ortaya çıkan ve giderek yayılan yeni tip koronavirüs (2019-nVoC) nedeniyle şu ana kadar 41 kişi hayatını kaybetti. Virüs, aradan geçen kısa zamanda Çin dışında Fransa, Japonya, Güney Kore, Tayvan, Tayland, Amerika Birleşik Devletleri, Vietnam, Avustralya, Kanada ve Malezya’da da tespit edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.